Mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Juris Rekšņa. Par to ziņo Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Līdzjūtību Rekšņas ģimenei, draugiem un visai Latvijas policijas saimei izteicis iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (“Apvienotais saraksts”). “Rekšņas ieguldījums Latvijas policijas izveidē pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas ir bijis stabils pamats Latvijas iekšlietu sistēmas nākotnei. Juris Rekšņa bija vienmēr atvērts, uzticams, profesionālis, kurš prata arī smaidīt. Tāds viņš vienmēr paliks mūsu atmiņā,” paudis Kučinskis.
Arhīva informācija no aģentūras LETA vēsta, ka Juris Rekšņa ir piedzimis 1959. gadā Rīgā. Viņš 1977. gadā absolvēja Rīgas 73. vidusskolu un 1986. gadā pabeidza Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti.
No 1979. līdz 1989. gadam Rekšņa dienēja Iekšlietu ministrijas patruļdienesta bataljonā, pēc tam kļuva par inspektoru Rīgas pilsētas Iekšlietu pārvaldes dežūrdaļā.
1990. gadu sākumā viņš vadīja Operatīvās reaģēšanas vienību Rīgas Galvenajā policijas pārvaldē un zināmā laikā vadīja specrota komandu, kurā bija daudzi Latvijas neatkarības atbalstītāji no Rīgas garnizona.
Gadu vēlāk Rekšņa kāpa karjeras kāpnēs policijā. 1996. gadā viņš tika iecelts par Rīgas Kārtības policijas priekšnieku un 1998. gadā kļuva par Valsts policijas priekšnieku. 2000. gadā viņam tika piešķirta ģenerāļa dienesta pakāpe.
2003. gadā Rekšņa tika pārcelts uz Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra amatu. Nākamajā gadā, kad iekšlietu ministrs Māris Gulbis piedāvāja viņam Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka vietnieka pozīciju, Rekšņa izvēlējās atteikties un iesniedza atlūgumu. Tomēr 2004. gadā viņš atgriezās valsts sekretāra amatā, jo Ēriks Jēkabsons, jaunais iekšlietu ministrs, atlūgumu nepieņēma.
2005. gadā Rekšņa atstāja valsts sekretāra amatu un kļuva par juridisko konsultantu “Latvijas Neatkarīgajā televīzijā” (LNT) un Valsts policijas priekšnieka padomnieku, vienlaikus darbojoties arī uzņēmējdarbībā.
Gada gaitās Rekšņa tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa zelta goda zīmi, Viestura ordeni un Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, kā arī ieguva daudzus citus iekšlietu un tieslietu sistēmas apbalvojumus.
Viena no pēdējām lielajām intervijām ar Rekšņas kungu: